/
213 Views0

PM-International PM-International regularnie zleca kontrole jakości produktów TÜV SÜD ELAB – maksymalna transparentność kontroli jakości dla ochrony konsumentów.

Schengen/Speyer, 5 października 2016 r. – To może być nowy standard w całej branży spożywczej. To, co Rolf Sorg, założyciel i prezes zarządu PM-International AG, wdraża obecnie w kwestii kontroli jakości, może zapoczątkować nowy wymiar w zakresie ochrony konsumentów. Od teraz wybrane produkty producenta suplementów diety i kosmetyków mają kod QR, który prowadzi bezpośrednio na stronę internetową TÜV SÜD ELAB GmbH. Tutaj klient może przekonać się, które produkty badano i według jakich kryteriów. W ten sposób PM jeszcze bardziej dba o zadowolenie swoich klientów i tym samym ponownie zwiększa globalną konkurencyjność swoich produktów klasy premium.

Niezależne badania metodą doboru losowego
TÜV SÜD ELAB GmbH jako zewnętrzne i niezależne laboratorium badawcze regularnie przeprowadza analizy wybranych parametrów jakościowych. Uzupełniająco do przeprowadzanych po stronie producenta czynności w zakresie kontroli jakości kontroluje się w ten sposób występowanie testowanych właściwości produktów. Ważne cechy określające wartość i jakość to przykładowo zawartość witamin, składników mineralnych i substancji odżywczych oraz status mikrobiologiczny. Wszystkie pobrania próbek następują według określonego planu badań TÜV SÜD ELAB GmbH na zasadzie doboru losowego z centralnego magazynu w Speyer. Dzięki temu stale zapewniona jest integralność wzorów testowych, a tym samym niezależność badania. Znajdujący się na produkcie link internetowy (kod QR) prowadzi klienta na stronę internetową TÜV SÜD ELAB GmbH, gdzie może on zapoznać się ze szczegółowymi informacjami (parametry badania / częstotliwość badania). (www.tuev-sued.de/elab/pm).

Rolf Sorg, założyciel PM i CEO jest pewien: „Badanie zewnętrzne przeprowadzane przez TÜV SÜD ELAB GmbH dodatkowo zwiększa zaufanie wobec nas i naszych produktów. Zwłaszcza w przypadku produktów, które są przeznaczone do spożycia, klienci oraz podmioty zajmujące się ochroną konsumentów, domagają się maksymalnej transparentności, całkiem słusznie zresztą.“

O TÜV SÜD ELAB GmbH
TÜV SÜD ELAB GmbH jako 100%-owa spółka zależna należy do TÜV SÜD AG i od lat prowadzi działalność jako profesjonalny usługodawca laboratoryjny w zakresie analityki żywności, analityki wody i środowiska oraz w segmencie Medical Labservice. Szybka i precyzyjna analiza różnych próbek i kompetentne doradztwo klientom zaliczają się do najważniejszych kompetencji przedsiębiorstwa.
Laboratorium TÜV SÜD ELAB GmbH spełnia wymogi DIN EN ISO/IEC 17025:2005 i jest akredytowane pod numerem procesowym D-PL-14390-01-00 w DAkkS. Zakres usług jest uzupełniany przez również akredytowane laboratoria partnerskie, które w razie potrzeby otrzymują od TÜV SÜD ELAB GmbH zlecenie na przeprowadzenie badania określonych parametrów.

O PM-International AG
PM-International AG opracowuje i dystrybuuje wysokiej jakości samodzielnie zaprojektowane i w większości przypadków opatentowane suplementy diety i kosmetyki własnych marek FitLine© i BeautyLine© w segmencie premium. Kluczowa kompetencja przedsiębiorstwa to Kncepcja Transportu Substancji Odżywczych: Jedyna w swoim rodzaju koncepcja (NTC) doprowadza substancje odżywcze zawsze dokładnie wtedy, gdy są potrzebne, dokładnie tam, gdzie zostają spożytkowane – na poziom komórkowy! Od wewnątrz i z zewnątrz.

Ponad 300 milionów sprzedanych produktów FitLine© na całym świecie. Wielu klientów regularnie korzysta z FitLine©, zaliczają się do nich także znani sportowcy. Równocześnie grupa PM-International jest partnerem wielu dużych związków sportowych i reprezentacji narodowych, np. Niemieckiego Związku Hokeja na Lodzie, Niemieckiego, Polskiegi i Autriackiego Związku Narciarskiego czy austriackiej organizacji Sporthilfe.

Na całym świecie PM-International dystrybuuje swoje produkty do ponad 35 krajów. W 2015 roku całkowity obrót grupy PM wyniósł 350 milionów dolarów amerykańskich.
[spacer height=”20px”]
źródło: www.pm-international.com/?action=article&cid=170&a_id=29849&TP=570001&fb=1

Leave Comment: