1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
223 Views

Cellulit to stan, kiedy na skórze pojawiają się grudki i nierówności przypominające skórkę pomarańczy. Jest to zaburzenie w budowie skóry, głównie tkanki podskórnej. Jest to forma stanu zapalnego podskórnej tkanki łącznej wywołanego zaburzeniem mikrokrążenia krwi które prowadzi do nadmiernego wzrostu tkanki tłuszczowej dając ten sposób skórze nieatrakcyjny grudkowaty wygląd.

Problem cellulitu występuje przeważnie u kobiet i dotyczy ponad  80% dorosłych kobiet u reszt jest on nie widoczny. Zaczyna się tworzyć u osób w młodszym wieku (ok. 12% jest on widoczny) głównie w okresie dojrzewania płciowego. Dlaczego ? 

Ponieważ Cellulit atakuje osoby, które znajdują się w okresie nasilonego działania hormonów. Szczególnie estrogenu czyli żeńskiego hormonu płciowego Może to być dojrzewanie, ciąża, menopauza, a nawet moment w cyklu miesiączkowym.

Na szczęście cellulit można zwalczyć, wykonując odpowiednie ćwiczenia czy stosując odpowiednią dietę. Niezwykle pomocne sa w tym zakresie również suplementy i kosmetyki FitLine